DENETLEME KURULU

BARIŞ MEÇO

Barış Meço

İş yaşamına 2008 yılında, Türkiye İş Bankası A.Ş. İstanbul Kurumsal Şubesinde, Kurumsal Müşteri Temsilcisi olarak başlamış, bu görevini 2011 yılına kadar sürdürmüştür.

2011 yılında, Akkök Grubu’na katılmış ve Akkök Holding’de sırasıyla Finans Uzmanı, Mali İşler Müdür Yardımcısı ve Mali İşler Müdürü olarak çalışmıştır.

Akkök Grubu Şirketlerinde yıllar içinde farklı sorumluluklar üstlenen ve projelerde yer alan Meço, 2017’den bu yana Akkök Grubu Şirketlerinden Ak-Pa Tekstil İhracat Pazarlama A.Ş.’de Mali İşler Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Meço, Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2008 yılında mezun olmuştur. 2010 yılında, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde Finans Yönetimi yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Sermaye Piyasası Faaliyetleri Temel Düzey Lisansı ve Kredi Derecelendirme Lisansı belgelerine sahiptir. 2016 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ruhsatını almıştır.

TÜSİAD ve TURKTRADE’de çeşitli çalışma gruplarında yer almakta olup, 2020 yılından bu yana TURKTRADE Denetim Kurulu Üyesi’dir.

1987 İstanbul doğumlu, evli ve iki çocuk babasıdır.