ETKİNLİKLERİMİZ

HAYRETTİN ÇAYCI YENİDEN TURKTRADE YÖNETİM KURULU BAŞKANI SEÇİLDİ.

Türkiye Dış Ticaret Derneği’nin (TURKTRADE) 22 Şubat 2018 Perşembe günü yapılan 23. Olağan Genel Kurul Toplantısında Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Hayrettin Çaycı seçildi. Halen Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Hayrettin Çaycı, bundan böyle dış ticaret alanında Türkiye’nin en etkili sivil toplum kuruluşlarından olan TURKTRADE’in başkanlığı görevini de üstlenecek.

1983 yılında kurulan ve çatısı altında topladığı 32 büyük ve kurumsal şirket kanalıyla Türkiye’nin ihracatının yaklaşık üçte birini temsil eden Türkiye Dış Ticaret Derneği’nin (TURKTRADE) yeni Yönetim Kurulu Başkanı belli oldu. Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Hayrettin Çaycı  22 Şubat’ta gerçekleşen Genel Kurulda TURKTRADE Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yeniden üstlendi.  Yeni yönetimde, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini Kibar Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Kibar Dış Ticaret Genel Müdürü Serdar Koçtürk, Sayman Üyeliği ise Ünsped Gümrük Müşavirliği ve Lojistik Hizmetleri A.Ş. Hissedarı Yusuf Bulut Öztürk yürütecek. Diğer Yönetim Kurulu Üyeleri ise: Arçelik A.Ş. CEO’su Hakan Bulgurlu, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, Zorlu Tekstil Grubu Başkanı Vedat Aydın, Yaşar Holding Dış Ticaret Başkan Yardımcısı  Cüneyt Başbakkal, Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, Li&Fung Mümessillik Pazarlama Ltd. Şti. İcra Kurulu Üyesi Rasih Öztürkmen,  Eleks Dış Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Şafak Duran, Sarten Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. Pazarlama Direktörü Haluk Giray.

20 yıldır Genel Sekreterlik görevini sürdüren Dr. Süleyman Gedik’in emekliye ayrılması nedeniyle bu görevi bundan böyle Dernek Yönetim Kurulu eski üyelerinden İlfeta Aksoy yürütecektir.